עיצוב גינות מפוארות על ידי מקצועניים :)

עיצוב גינות על ידי אדריכל נוף
אדריכלות נוף ועיצוב גינות
מאי 9, 2017
עיצוב גינות קטנות
עיצוב גינות קטנות – כדאי לדעת
יולי 10, 2017
עיצוב גינות מפוארות

גינות מפוארות הן חלק מהפולקלור וההיסטוריה של ארצות רבות, ביניהן אפשר למנות את הגנים התלויים בבל, הגנים העתיקים בפרס, גני האחוזות האיטלקיות, הארמונות הצרפתיים והגנים הפרטיים ביפן. רבות מגינות אלו שמוקמו בצמוד לארמונות ולוילות פרטיות היו גדולות ממדים. גינות מפוארות אלו עוצבו בסגנונות שונים, בהתאם למקום ולתקופה. במהלך השנים נוספו לגינון המסורתי השפעות זרות שאיפשרו לחרוג מעיצוב הנוף הנוקשה. כיום סגנונות עיצוב נוף שמרניים ומודרניים משתלבים זה בזה ומאפשרים עיצוב גינות מהודרות שמתאימות לאורח החיים והסביבה המקומית, תוך שימוש בחומרי גלם מגוונים לעיצוב הקרקע והנוף.

חברה מקצועית לעיצוב גינה מפוארת

"טבעי" עיצוב גנים היא חברה לעיצוב ותכנון גינות בהקמה ולעיצובן מחדש של גינות קיימות. "טבעי" מסייעת לבעלי גינות שרוצים לשנות את הנוף, לעצב אותו בהתאם לאידיאל הגינה שלהם ובהתאם לתכנון מראש של תוואי השטח והנוף. לחברת טבעי הניסיון המקצועי לתכנון שטחי גינות וגנים והפיכתם לגינות מפוארות, עם התאמה לתנאי האקלים בארץ.

הצורך בחברה מקצועית לעיצוב גנים הוא בעיקר בשל השאיפה להקים את הגינה על פי חזון או תכנון מראש. כדי להגשים את חזון הגינה המפוארת יש להכיר באופן מקצועי את כל אפשרויות עיצוב הנוף. בין השאר יש להביא בחשבון פרמטרים כגון התאמת פני השטח, בחירת חומרי הגלם, תכנון מערכות התחזוקה והתאמת האלמנטים הדקורטיביים והצמחייה שמשתלבים בנוף למשך שנים רבות. וכך, מתוך סך האפשרויות אפשר לברור את המתאימה ביותר להקמה בפועל של חזון הגינה המפוארת והמרשימה.

מה משותף לכלל הגינות המפוארות?

עיצוב גינות מפוארות הוא ברוב המקרים פרויקט מקיף הכולל בין השאר את התאמת השטח, בחירת חומרי גלם האיכותיים, בחירת האביזרים הדקורטיביים והצמחייה ועוד כאשר הקמת הגינה דורשת תכנון קפדני והשקעה בהקמה ובפיתוח השטח. לכן, המשותף לגינות המפוארות הוא ההשקעה הרבה, עלויות הטיפוח של הגינה, מההשקעה הראשונית ועד לטיפול היום-יומי והעונתי בהמשך והשימוש בחומרי גלם איכותיים להקמת ולעיצוב הגינה. היקף ההשקעה קשור הן למבנה המקורי של השטח והן למטרות תכנון הגינה העתידית בהתאם לשטחה. עיצוב גינות מהודרות מתאפשר גם בשטח קטן שאותו יש לנצל באופן המרבי וכמובן בעיצוב שטחי גנים וגינות גדולים.

כדי ליצור פינת חמד או גן מושקעים ומהודרים יש צורך בפרק זמן ארוך יחסית, למשל, יש לאפשר לצמחיית הגינה להיקלט ולהתפתח למבנה הרצוי וכשמודבר בגינה מפוארת הכוללת בריכת דגים, יש להמתין עד לקליטת הדגים בבריכה. כיום ישנן "דרכי קיצור" לעיצוב גנים וגינות, לדוגמה אפשר לשתול בגינה עצים מפותחים, שנקלטים היטב באדמה.

תכנון ועיצוב שטח הגינה המפוארת

בעוד גינות עם מינימום תחזוקה הן בדרך כלל גינות מרוצפות או גינות אבן שמעוצבות עם צמחייה מקומית הדורשת טיפול מועט יחסית, עיצוב גינות מפוארות כולל פרמטרים נוספים לעיצוב הנוף. ישנם סגנונות עיצוב נוף שונים, החל בסגנונות קלאסיים ועד למודרניים שאותם אפשר להתאים וליישם בשטח וכמו כן סגנונות של עיצוב גינות המתאימים למזג האוויר המקומי. אפשר לשלב אלמנטים מסגנונות עיצוב גינות שונים כדי להתאימם הן לטעם האישי והן לתנאי הסביבה כמו בעיצוב ים תיכוני שמשתלב היטב הן עם תנאי מזג האוויר המקומיים והן עם עיצוב גינות מפוארות הכוללות בריכות שחייה, מדשאות וסוגי צמחייה מגוונים.

אמנם, אפשרויות העיצוב רבות יותר ככל ששטח הגן גדול יותר, אבל תכנון ועיצוב גינות מקצועי מאפשר ליצור מראית עין של שטח רחב יותר מגודלו. עיצוב גינות מהודרות כולל גם גינות קטנות יחסית שאפשר לעצב באופן מקסים, באמצעות תכנון מקצועי ומדוקדק של השטח, שילוב אלמנטים דקורטיביים קלאסיים או מודרניים ותאורה מתאימה.

טיפוח מושלם לגינות

התקנת מערכות תחזוקה מאפשרת אוטומציה של מערכות הגינה. ככל שתחזוקתה מורכבת יותר יש צורך בהתקנה הן של מערכות סטנדרטיות והן של מערכות תחזוקה נוספות, מכיוון שכדי לשמור על העיצוב הייחודי והמדהים של הגינה המהודרת יש לתחזק אותה באופן שוטף באמצעות טיפוח הצמחייה ושימור האלמנטים הדקורטיביים בשטחה. הטיפול האוטומטי הקבוע מספק את האפשרות להעניק לגינה או לגן המפואר את המראה המטופח והייחודי אבל כדי לשמור עליהם במצבם המושלם יש צורך גם בטיפול שוטף בשטח.

הצורך בגינות מפוארות

גינות מפוארות הן השקעה לטווח רחוק והן משמשות כפינות חמד לשנים ארוכות. עם זה, להקמת גינות אלו ישנן סיבות פרוזאיות יותר. למשל, גינה מהודרת ומושקעת היא חלק מהחזות היוקרתית של הבית, סמל סטטוס המעיד בין השאר על יציבות, ואף מקום מקסים לארח בו אורחים חשובים. אכן, גינה מפוארת היא משאת נפשם של רבים ואנו ב"טבעי" עיצוב גנים יכולים להגשים את החלום עבורכם!